Strona mobilna w przygotowaniu. Zapraszamy na stronę dla urządzeń o rozdzielczości powyżej 1024px szerokości.

Akustyka w biurze

Powszechnie dzisiaj stosowane otwarte przestrzenie biurowe wspierające naturalny przepływ wiedzy i informacji wygenerowały konieczność pochylenia się nad problemem akustyki w biurze. Przestrzeń nowoczesnego biura na planie otwartym ( open space) charakteryzuje się użyciem dużych powierzchni betonowych, szklanych, tynkowanych stropów, które wzmacniają odbijanie dźwięku, a tym samym zwiększają jego oddziaływanie w pomieszczeniu.

„Wyniki badań naukowych przekonują, że dźwięk na poziomie 55-60 dB zniechęca pracowników biurowych do rozpoczęcia trudnego zadania. Ważny jest nie tylko poziom dźwięku, ale także to, czy niesie on ze sobą komunikatywną treść. Zarówno poziom dźwięku, jak zrozumiałość mowy, można aranżować i kontrolować.”( Szubert, Akustyka biur w nowej polskiej normie).

Chłonność akustyczną pomieszczeń można zwiększyć, nie tylko przez zmianę materiałów wykładzinowych ( podłogi i ściany), ale także w drodze zastosowania mebli o zwiększonej dźwiękochłonności i uzupełnienie wnętrza o ekrany dźwiękochłonno -izolacyjne.

Spośród komponentów meblarskich najwyższe współczynniki pochłaniania dźwięku mają elementy tapicerowane, na takie właśnie rozwiązania zdecydowała się firma BEJOT w swoich systemach akustycznych. Dodatkowo wprowadzając drewno sosny, które posiada jedne z najlepszych parametrów akustycznych.

Otrzymaliśmy szereg systemów akustycznych wspierających prace w biurze:


Kolekcja Selva to odpowiedź na potrzebę większego komfortu pracy poprzez poprawienie warunków akustycznych w przestrzeni biurowej typu open space.

System akustyczny SELVA tworzą trzy kolekcje o różnym przeznaczeniu:

  • ekrany wolnostojące,
  • panele naścienne
  • oraz podwieszane panele sufitowe.

Treehouse powstał, by poczuć klimat niczym w dziecięcej zabawie ciepły, przytulny, bezpieczny a jednocześnie niezwykle funkcjonalny. Prosta ale wyrafinowania estetyka stanowiła wykładnię dla linii i płaszczyzn, o których wykończenie zadbaliśmy w najmniejszym szczególe. Szeroka gama tkanin oraz dwa rodzaje drewna, dają możliwość skomponowania produktu według preferencji klienta. Istotnymi cechami treehouse są: modułowość oraz mobilność.

Zainstalowane kółka sprawiają, że mebel pomimo swojej wielkości z łatwością można przemieszczać. Zaprojektowany specjalnie dla współpracy biurowej. W zależności od potrzeby oferuje nam wiele rozwiązań. Może być łączony ze sobą na improwizowanych spotkaniach tworząc atmosferę pracy w grupie lub stać oddzielnie, by zapewnić użytkownikowi poczucie prywatności ułatwiającej kontemplację i skupienie. Może też występować w roli efektownej przegrody oddzielającej wielkie przestrzenie użyteczności publicznej. Cała koncepcja Treehouse, jej spójność i harmonia nikogo nie pozostawi obojętnym.


Kolekcja QUADRA PHONEBOX – w biurach typu open space czy innych przestrzeniach publicznych przepełnionych gwarem brakuje miejsca, w którym można się w pełni skoncentrować podczas ważnej rozmowy telefonicznej. Akustycznie pasywna budka telefoniczna QUADRA PHONEBOX została zaprojektowana do tego właśnie celu. Idealnie izoluje od otaczającego zgiełku, co pozwala na pełną koncentrację i poczucie komfortu podczas rozmowy czy pisania wiadomości e-mail.

 


Kolekcja RollWall – ścianki działowe do biura to prosty i skuteczny sposób na wydzielanie pomieszczeń i odgradzanie stanowisk pracy. RollWall to mobilna ścianka działowa pochłaniająca dźwięk, dzięki której w szybki sposób, w dowolnym miejscu i czasie można stworzyć dobre warunki akustyczne sprzyjające pracy i rozmowie.

Ścianki RollWall są w całości tapicerowane, a szeroka paleta kolorystyczna tkanin umożliwia kreowanie ciekawych i atrakcyjnych wizualnie przestrzeni. Drewniane elementy oprócz swoich funkcji użytkowych stanowią elementy dekoracyjne ścianki.

Zobacz szczegóły»